Bu Hafta Neler Öğrendim #3

Merhaba, arkadaşlar bu hafta neler öğrendim, nasıl bilgiler öğrendim sizlerle paylaşacağım bakalım gerçekten işe yarar bir bilgi öğrendim mi ? (Bilginin büyüğü küçüğü olmaz fakat pek’de bir şey öğrenmedim.)

1) Çikolata dünyaya Meksika’dan yayılmıştır ve aynı zamanda domatesin’de ana vatanı Meksikadır.

2) Web sitelerimizin kolayca mobil uygulamasını nasıl yapabileceğimizi öğrendim ve gerçekten çok kolaymış.(Buraya tıklayarak nasıl kolayca yapıldığına bakabilirsiniz.)

3) Tavşanların arka bacakları ön bacaklarından daha uzunmuş.(Tavşan beslediğim halde buna hiç dikkat etmemiştim.)

4) Google 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kurulmuş ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edilmiştir.

5) Günlük hayatınızda kullandığımız telefonların aslında bir sürü zararı var bunlardan bir kaç tanesi kanser, tümör, hafıza zayıflaması, işitmede bozukluk ve kalp hastalıkları gibi daha bir çok sorunlara yol açıyor.(Peki bunları bile bile neden telefon kullanılıyor? )

6) Dünyanın en zengin 3 ailesi, Dünyanın en fakir 48 ülkesinden daha fazla servete sahiplermiş.(Vay Canına bu kadar parayı nereden buldular ???? )

7) İleri doğru bir adim attığımızda insan vücudunda  54 kas çalıştığını biliyor muydunuz? (Ben bilmiyordum ???? )

Evet, bu hafta bu kadar yeni bilgi öğrenebildim.Her Perşembe, yeni öğrendiğim bilgilerimi sizlere aktarmaya çalışıyorum makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim Ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehallettir…(Mustafa Kemal Atatürk)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir