Film Tavsiyelerim #1

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere izlemekten keyif alabileceğiniz filmleri önereceğim umarım beğenirsiniz.

Labirent – The Maze Runner

Labirent filimin’de bilim kurgu aksiyon ve gerilim türleri yer almaktadır ve gerçekten efsane bir filmdir.
Konusu; Etrafı çıkışı olmayan taş duvarlarla çevrili bir alandır ve buranın adına labirent deniyor.Labirente her 30 günde bir yeni bir genç gruba dahil oluyor.Labirente bir asansör ile geliyorlar fakat geldiklerinde hiç bir şey hatırlamıyorlar yani Thomes gelene kadar labirent’den bir çıkışın olduğuna kimse inanmıyordu üstelik her sabah açılan kocaman birde kapı vardı eğer o kapı kapandıktan sonra biri o  kapının arkasında kalırsa ölme ihtimali çok yüksekti…(Belki izlersiniz daha fazla spoiler vermesem iyi olur. ???? eğer bu filmi beğenirseniz 2.side var muhakkak onuda izleyin. )


Twilight – Alacakaranlık

Film gerçekten çok güzel ve akıcıdır.Film 5 seriden oluşmaktadır.(Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma, Şafak Vakti Bölüm 1, Şafak Vakti Bölüm 2)
Konusu; 17 yaşındaki Bella Swam‘ın annesi Renée başka bir adamla evlenince, Bella Swam babasının(Charlie) yanına gelmiştir ve Bella Swam soğuktan pek hoşlanmamaktadır.Babası Charlie, Forks Washington yaşamaktadır ve artık Bella Swam’de bu kasabada yaşamaya başlayacaktır. Forks’da bir okula başlamış ve burada Edward Cullen ile tanışmıştır, Edward Cullen çok fazla gizemlidir. Bella, Edward’dan hoşlanmıştır tabi ki Edward’da, Bella’dan hoşlanmıştır fakat başlarda Edward Belladan uzak durmaya çalışmıştır.(Bunun sebebini izlerseniz öğrenirsiniz)Sonrasında ise birbirlerine aşık olmuşlardır.Bir gün ailesi ile tanışır bir vampir ile bir insan, ailede ki bazı vampirler için zor olmuştur fakat kabullenmişlerdir.Bir gün Edward’ın ailesi ile ormana baseball oynamaya giderler fakat burada Üç göçebe vampir gelir James, Victoria ve Laurent geldiğinde ise Bella’nın kokusunu alırlar ve Bella’nın hayatı tehlikeye girer.

Diğer bölümlerin kısa özetleri

Yeni Ay

Edward, Bella’nın hayatını tehlikeye attığını düşünerek ailesiyle birlikte Forks’dan ayrılırlar. Edward gittikten sonra Bella büyük bir depresyona girer.Çocukluk arkadaşı olan Jacob Black onu depresyon’dan çıkarmak için büyük çabalar sarf eder ve Bella kendini toparlamaya başlar. Bella, Jocab’ın bir kurt adam olduğu anlar.Birinci bölümden tanıdığımız Victoria intikam için geri döner. Jocab ve kabilesinde’ki diğer kurt adamlar Victoria’yı yakalamaya çalışırlar.Yanlış anlamadan dolayı Edward kendini öldürmek için İtalya’ya gider.Edward’ı, Bella ve Edward’ın kız kardeşi Alice ile birlikte kurtarırlar.

Tutulma

Victoria intikam almak için Cullen ailesi ile savaşacağını anlar ve kendine yeni doğanlardan bir ordu yaratır. Bella’yı korumak için Cullen vampirleri ve kurt adamlar işbirliği yaparlar ve Victoria ve ordusunu yenerler.

Şafak Vakti Bölüm 1

Edward ve Bella evlenirler ve bir de yarı insan yarı vampir kız çocukları olur tabi hamilelik dönemi çok zor oluyor.Bu arada artık Bella vampir oluyor.

Şafak Vakti Bölüm 2

Bu bölümde Jacob bebeğe mühürleniyor.Daha sonra kurt kabilesindeki sam Bellayı tehdit olarak görüyor ve Bellayı öldürmek için bir ekip kuruyor fakat Jacob buna izin vermiyor. Renesmee kar tanesi toplarken Irina bebeği görüyor ve onu ölümsüz sanarak Volturiler’in yanına giderek onlara haber verir. Volturiler ve Cullen ailesi karşı karşıya gelirler ve Cullen ailesi dünyanın bütün yerlerindeki dostlarına haber verirler.Amaçları çocuğun ölümsüz olduğunu kanıtlamaktı fakat olası bir kötü bir durumda savaşma’yada hazırlardı.


 Kardeşim Benim

Kardeşim benim Türkiye’deki 2016 yılında en çok izlenen filmdir.

Konusu; Bir baba ölmeden önce iki oğlunu barıştırır.Uzun süredir görüşmeyen iki kardeş babalarının vasiyeti üzerine buluşurlar ve babasının vasiyetini yerine getirmek için yola koyulurlar.Hakan(Burak Özçivit) gizemli bir kişidir, ünlü bir müzik yapan sanatçıdır.Ozan ise abisinin tam tersidir neşeli, sosyal ve ünlü bir pop sanatçısıdır.iki kardeşin küskünlüklerini magazinin ilgisini çeker.Bu iki kardeş annelerini erken yaşta kaybetmişlerdir babaları Erkan(Ahmet Gülhan) ise geçimini düğün şarkılarından yapmaktadır ve çocuklarını’da düğünlere götürmektedir.Babasının vasiyetini gerçekleştirirken yolda kalmış bir bayana yardım etmek için dururlar ve kıza yardım ederler kız aslında bir gazetecidir.Fakat gazeteci kimliğini saklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir