Galatasaray E-spor

Galatasaray uzun bir görüşmenin ardından E-spora girdiğini resmi olarak duyurdu.

Türkiye’de E-spora ilk giren resmi takım Beşiktaş olarak bilinir hatta KMF(Kış Mevsim Finali) şampiyonu olmayı’da başardılar, fakat sonralardan takımdaki bazı isimlerin başka takıma transferleri yapılınca takım eski formundan çıktı.Ardından Fenerbahçe‘de bir kaç ay önce resmi olarak E-spora girdiğini açıklamıştı ve 1907 Fenerbahçe adıyla mücadeleye bu sene katılacaklar.Son olarak’da Galatasaray E-spora girdiğini bir kaç saat önce duyurdu.

 GalatasarayMert Tanrıverdi‘nin takımı olan Victorious ACE Esports‘ın tüm haklarını satın alarak Şampiyonluk Liginde’ki yerini aldı.

Galatasaray‘ın Açıklaması

“Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Kamuoyuna saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir