Bu Hafta Neler Öğrendim #1

Neden, bu hafta neler öğrendiğimi yazıyorum.Ben çoğu şeyi öğrendikten birkaç hafta sonra unutuyorum yani kısaca biraz unutkanlık var bende dedim’ki hazır blog sitesi açtım buraya bu hafta neler öğrendiklerimi yazayım ve internet’de bu şekilde neler öğrendiklerini yazan birileri var mı diye araştırmaya başladım ve bu tarz’da blog yazısı yazan kişiler varmış neyse böyle bir şeyin olmasına sevindim ve gerçekten çok güzelde makaleleri vardı birazda oradan ilham alarak böyle bir şey yapmaya karar verdim.

1) Dünyada 100’den fazla modern toplumdan uzak daha teknolojinin ne olduğunu bilmeyen kabileleri araştırdım ve aralarında en ilginci olan Sentinel Kabilesini keşfettim ve Sentinel Kabilesini araştırmaya başladım araştırdıktan sonra öğrendiklerimi makale olarak yayınladım.
2) Youtube’da videolarda’ki müziklerden telif yememek için bir kaç tane site öğrendim.( Search.creativecommons -.Nocopyrightsounds )
3) Bu hafta tasarımın biraz üstüne düştüm uzaktan bakınca zor bir şey zannediyordum ama uzaktan görüldüğü gibi’de zor değilmiş.
4) Dünya üzerinde 35 bin tane karınca türü mevcutmuş fakat sadece 9500 tanesinin türü kanıtlanmıştır yani bilim adamlarına göre bu rakamın 2 katı kadar daha karınca türünün olduğunu söylüyorlar ve bunların %78’lik bir kısmı sıcak iklimlerde yaşıyorlarmış.Yakın zamanda karıncaları ele alan bir makale yazmayı düşünüyorum.
5) 2016’da en çok neler dinlenmiş, neler izlenmiş, hangi uygulama daha çok indirilmiş ve hangi müzik daha çok dinlenmiş. Google bunları açıklamış sizde buradan onlara bakabilirsiniz.

Bu hafta elle tutulur bu kadar bilgi öğrenmişim ???? Her hafta Perşembe günü yeni bir, Bu hafta neler öğrendim makalesi yazacağım okuduğunuz için teşekkür ederim…

Bilgi Güçtür, Bilgi Güvenliktir, Bilgi Mutluluktur…(Thomas Jefferson)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir