Online Oyunlarda Kendinizi Geliştirin

Online oyun denilince aklınıza hangi oyunlar geliyor? Durun durun ben tahmin edeyim. ????

  • League Of Legends (LOL)
  • Counter-Strike: Global Offensive (CSGO) 
  • DOTA 2
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft
  • Overwatch
  • Point Blank
  • Metin 2

Hemen hemen aklınıza gelecek oyunlar bunlar.Peki bunların hangisinde kendinizi geliştirebilirsiniz? Biz bu oyunlardan League Of Legens yani LOL’ü baz alacak olursak size kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz anlatayım.

1) Oyunu Anlayın

En temel kurallardan biri oyunu anlamanız eğer oyunu anlarsanız sizin için iş daha kolay olacaktır.Oyunu nasıl anlarım.İlk olarak oyunu neden oynadığınızı düşünün eğlenmek ve oyun kazanmak bu işin en temel kuralı oyun içinde arkadaşlarınızı veya oyuna denk gelen bir oyun ile laf dalaşına girmeyin eğer girerseniz bu sizin için sadece zaman kaybı olacaktır.

2) Profesyonel Kişileri ve Profesyonel Arenayı Takip Edin

Genel olarak Twitch üzerinden yayın yapılıyor Profesyonel kişileri takip etmek çok önemli bir durum takip ettiğiniz kişi nasıl oynuyor, neye göre oynuyor, hangi eşyaları çıkıyor ve oyun oynarken nelere dikkat ediyor bunları gözlemleyin.
Birde Profesyonel arenayı izleyin bunu izlemenizin sebebi ise takım olarak nasıl oynuyorlar, nasıl oyun kazanıyorlar, hangi taktikleri geliştiriyorlar ve hangi şampiyonları tercih ediyorlar bunları’da gözlemleyin.

3) Kendinize Bir Koridor(Lane) Seçin

Artık kendinize bir koridor seçmenin vakti geldi.Belki koridor seçmek de zorluk çeken bir çok oyuncu var ama her koridoru deneyin ve en iyi olduğunuz koridoru seçin ve kendinizi o koridor’da geliştirin.

4) Kendinizi Dereceli’de (Ranked) Geliştirin

Kendinizi dereceli oyunlarda geliştirmeye başlayın LOL’de 9 tane lig var. Demir – Bronz – Gümüş – Altın – Platin – Elmas – Ustalık – GrandMaster – Şampiyonluk

Eğer kendinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız EU West Serverinde yeni bir hesap açmanız gerekiyor veya var olan hesabınızı EU Westte taşımanız gerekiyor bunun sebebi ise takımlar genel olarak avrupa sunucularından keşif ediyorlar oyuncuları.

5) Bir Takıma Katılın

Eğer gerçekten iyi oynadığınızı düşünüyorsanız ve bir takıma katılmayı düşünüyorsanız öncelikle isminizi türkçe yapın ki sizi keşfetleri daha kolay olsuın. En azından EU Westte Ustalık üstünde bir ligde olmanız lazım, bunların hepsini yaptınız ve takımlardan teklif alamıyor musunuz? O zaman cafe turnuvalarına katılın isminizi duyurmak için size güzel bir fırsat olacaktır.

6) Zaman Ayırmak

Eğer gerçek bir Profesyonel oyuncu olmak istiyorsanız ciddi bir zaman harcamanız gerekmektedir.(8 ile 16 saat arası antrenman yapmanız gerekmektedir)

7) Yama Notlarını Takip Etmek

Her hafta salı günü oyuna yeni bir yama geliyor, yamaları takip ederek ne olup ne bittiğine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir